توضیحاتی درباره ی ملاس انگور

از زمان های قدیم در منطقه هبرون تولید شده است. ملاس انگور از آب انگور طبیعی تولید می شود. خوشه های انگور رسیده طبق دستور قدیمی که از اجداد ساکنان هبرون به ارث رسیده است، پردازش شده است. شرکت فارم نیو اطمینان می دهد که فرآیند تولید ملاس هم از نظر بهداشت و هم از نظر تولیدکنندگان ذیصلاح مواد غذایی به بالاترین استانداردها می رسد.

ملاس چیست؟ خواص، کاربردها و انواع ملاس نیشکر | ستاره

شیره انگور

ملاس انگور ما با طعم شیرین طبیعی و مواد طبیعی متمایز می شود، زیرا فاقد مواد افزودنی، رنگ خوراکی و شیرین کننده های مصنوعی است. می‌توانید ملاس انگور را روی یک نان برشته، مخلوط با رب کنجد میل کنید یا می‌توانید هنگام پخت کیک، بیسکویت و پنکیک به آن اضافه کنید.

فواید و طریقه استفاده از محصول 

ملاس انگور از قرن یازدهم به عنوان یکی از اجزای اصلی انبارداری در بیشتر مناطق مدیترانه و خاورمیانه بوده است. قبل از ظهور شکر، پزمز و عسل به عنوان شیرین کننده استفاده می شد. ملاس انگور که فقط از آب غلیظ انگور به دست می‌آید، طعم غنی و منبع عالی کلسیم، آهن، پتاسیم و منیزیم است. برای لذت بردن از یک نسخه سالم‌تر از کره بادام‌زمینی و ژله، مقدار زیادی ملاس انگور کوسکا را در یک کاسه تاهینی خامه‌ای (خمیر دانه کنجد) اضافه کنید و تکه‌های نان خرد شده را در مخلوط فرو کنید. ملاس انگور با ماست ترکی یا یونانی و پنکیک یا وافل با میوه نیز خوشمزه است. هنگامی که شروع به آزمایش این شربت غنی لوکس کردید، ممکن است بخواهید از آن در سس های سالاد، مارینادهای گوشت و مرغ و دستور العمل های پخته شده مورد علاقه خود استفاده کنید.

سعی کنید ملاس انگور را روی پنکیک و وافل  بریزید و شیره انگور با ماست یا پارفی ماست و گرانولا را با نم نم آب گرم ارتقا دهید. از آن به نسبت 1-1 برای جایگزینی شربت افرا یا عسل در محصولات پخته شده استفاده کنید تا طعم انگور متمایز و شیرینی ملایمی ایجاد کنید. شربت غلیظ به عنوان یک لعاب گوشت نیز عمل می کند و به زیبایی با گیاهان تازه و مرکبات ترش در سس های کبابی بازی می کند. برای مشتریان ایرانی ما، آن را در فصل زمستان روی «شیر برنج» داغ خود بریزید و به سادگی در زمان و مکان به دوران کودکی و خانه مادربزرگ خود در سرزمین مادری منتقل شوید.

پساب ملاس چیست ؛ ارزش غذایی پساب ملاس نیشکر چقدر است - فال و خواب

صادرات میوه انگور

ملاس انگور یک شیرین کننده طبیعی با طعم میوه ای ملایم و عطر عالی است. خیلی ساده، ملاس انگور (که در فارسی به آن شیره انگور نیز می‌گویند) یک غذای باستانی است که کم‌رنگ تهیه می‌شد و گمان می‌رود یکی از اولین شیرین‌کننده‌های قبل از ورود شکر نیشکر و عسل در خاورمیانه و نواحی مدیترانه باشد. ملاس انگور لبنانی که یک غذای اصلی در ترکیه، ایران، یونان و سایر نقاط آن منطقه در نظر گرفته می شود، به دلیل محتوای بالای آهن و پتاسیم همراه با طعم خاکی/طبیعی شیرین آن ارزشمند است. سعی کنید ملاس انگور را روی پنکیک و وافل بریزید یا پارفی ماست و گرانولا را با نم نم آب گرم ارتقا دهید. از آن به نسبت 1-1 برای جایگزینی شربت افرا یا عسل در محصولات پخته شده استفاده کنید تا طعم انگور متمایز و شیرینی مبرلایمی ایجاد کنید. شربت غلیظ به عنوان یک لعاب گوشت نیز عمل می کند و به زیبایی با گیاهان تازه و مرکبات ترش در سس های کبابی بازی می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما