تولید شیره انگور صنعتی به صورت انبوه

در حال حاضر تولید شیره انگور صنعتی در بالاترین کیفیت ممکن و نیز مطابق با استاندارد های جهانی و غذایی به صورت کاملا ارگانیک و طبیعی به کمک دانش و علم به روز دنیا در حوزه صنایع غذایی توسط تولید کنندگان اصلی آن در کشور امکان پذیر است که توانسته تا حدود زیادی نیاز بازار های داخلی و خارجی را تامین و تا حدود زیادی نظر و اعتماد مشتریان را نیز به خود جلب نماید.

تولید شیره انگور صنعتی به صورت انبوه

مختصری درباره فرایند تولید شیره انگور صنعتی

مختصری درباره فرایند تولید شیره انگور صنعتی پس از آنکه انگور های شیرین در انواع مختلف به کارخانه ی تهیه شیره این محصول فرستاده می شوند باید شسته شوند و گونه های مرغوب آن از نامرغوب و ضایعاتی جدا شده تا برای آبگیری آماده شوند و پس از خشک شدن و تمیز کردن، انگور ها وارد دستگاه های صنعتی جهت له شدن و گرفتن آب آن ها می شوند؛ سپس آب تصفیه شده آن با خاک سفید استراحت داده تا پس از اینکه باید انداخت از صافی های مخصوص عبور داده و در دیگ های بزرگی حرارت داده می شوند تا آب انگور ها به طور کامل بخار شوند و شیره انگور به غلظت برسند.

البته ناگفته نماند که استفاده از خاک سفید یا همان خاک شیره در فرایند تولید شیره انگور مانع از نجس شدن یا ترش شدن آن و هم چنین زلالی آب انگور می گردد که استفاده از آن بسیار حائز اهمیت بوده و جز جدا نشدنی از تولید این نوع شیره است.

شایان ذکر است که مقداری از آن برای تعیین کنترل کیفی به آزمایشگاه مخصوصی فرستاده می شود که کیفیت آن مورد بررسی قرار گیرد و پس از اینکه تایید شود برای بسته بندی آماده می شود که بر روی بسته بندی تاریخ تولید و انقضا و همچنین جزییات محصول مانند آدرس کارخانه تولیدی و نشان استاندارد و … بر روی آن درج می شود که خریدار بتواند با توجه به آن خرید بهتری داشته باشد.

شیره انگور، در کشور از انواع انگور از جمله عسکری، حسینی و یا از انواع دانه دار و بی دانه تولید می شود که علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای دیگر نیز صادر می‌شود. صادرات شیره انگور با استفاده از ترانزیت ها انجام می شود که با توجه به مسافت طی شده و هزینه های ایجاد شده در طول مسیر موجب افزایش قیمت کالا می شود و پس از رسیدن به مقصد با توجه به ارز آن کشور قیمت گذاری می گردد.

البته ناگفته نماند که زمان زیادی صرف راه اندازی خط تولید شیره انگور می شود. برای تولید این محصول هم می توان از انگور و هم از کشمش استفاده کرد که هر چه انگور مرغوب تر و شیرین تر باشد، شیره اورجینال و خوش طعم تر می شود.

بالاترین میزان تولید شیره انگور صنعتی

بالاترین میزان تولید شیره انگور صنعتی بالاترین میزان تولید شیره انگور صنعتی از آن استان های تولید کننده انگور از جمله شهر های خلیل آباد، کاشمر، قوچان در استان خراسان و نیز شهر ملایر در استان همدان می باشد که وجود این تولید کنندگان اصلی باعث شده تا آنان به فکر راه اندازی خط های تولید صنعتی انواع فرآورده های محصول انگور از جمله شیره بی افتند.

همواره تولید شیره انگور به صورت انبوه از دغدغه های اصلی این تولید کنندگان برای فرآوری محصول انگور خود و جلوگیری از هدر رفتن و نابودی انگور تولید شده توسط خود بوده است.

همه چیز درباره تولید شیره انگور به روش صنعتی

همه چیز درباره تولید شیره انگور به روش صنعتی برای تولید شیره انگور درجه یک و اعلا لازم است روشی انتخاب شود که این محصول به صورت ارگانیک تولید شود تا حد امکان مواد مغذی میوه انگور در آن حفظ شود، در حقیقت روش تولید صنعتی این محصول روشی بسیار مناسب است که به دلیل تولید محصول در خلا و تحت حرارت یکنواخت تا حد امکان مواد موجود در این محصول حفظ می شوند، این محصول دارای رنگ قهوه ای روشن و به اصطلاح خوش رنگ و طبیعی است و این نشان دهنده کیفیت بالا و فراوان موجود در محصول است.

البته روش تولید سنتی این محصول نیز در صورت رعایت استاندارد های مناسب نیز سبب تولید محصولات مرغوب و خوش رنگ می شود و تولید کنندگان مجرب این محصول را با حفظ رنگ قهوه ای آن تولید می کنند و دارای غلظت مناسبی نیز می باشد اما تولید صنعتی این محصول به دلیل اینکه فرآیند خلا در آن به طور کامل انجام می گیرد و تمامی خواص آن را به خوبی حفظ می کند و همچنین طعم خوش آن نشان دهنده کیفیت خوب و ارزش تغذیه ای بالای این محصول می باشد.

برای اینکه بدانید چه نوع شیره انگور صنعتی با کیفیت است ما در اینجا به اختصار چند مورد از ویژگی های آن ذکر می کنیم امید است مورد استفاده قرار گیرد.

  • شیره ی انگور مرغوب باید عاری از هر گونه ناخالصی باشد. هنگامی که شیره ی رقیق وارد دستگاه پخت می شود، باید تمام تکه ها چوبی و ضایعاتی از آن جدا شود و به خوبی از صافی گذشته باشد. هر گونه اضافات سبب زبر شدن شیره و تلخ شدن آن خواهد شد.
  • طعم شیره نشان دهنده ی کیفیت بالای آن می باشد، شیره ی مرغوب بسیار شیرین می باشد، به حدی که خوردن یک قاشق از آن زننده خواهد بود و برای خوردن بایستی با مواد غذایی دیگر ترکیب شود. اگر شیرینی این محصول کم بود و یا شدت کمی داشت، کیفیت آن چندان بالا نخواهد بود.
  • بعضی از شیره های موجود در بازار پس از گذشت یک مدت شکرک می زنند، چنین چیزی ناشی از تقلبی بودن شیره ی انگور می باشد، چرا که برای تولید آن از پودر قند و یا شکر استفاده شده است و قند موجود در آن به جای فروکتوز، گلوکز خواهد بود. شیره ی انگور اصل در اثر گذشت چندین سال هرگز نباید شکرک بزند.
  • بوی شیره انگور ارگانیک یا طبیعی اصل یکی دیگر از ویژگی های خاص آن می باشد، شیره نباید بوی عجیبی بدهد، تنها عطر انگور داشته و شیرینی آن حس شود.

تولید انبوه شیره انگور به روش صنعتی

تولید انبوه شیره انگور به روش صنعتی این روز ها تولید انبوه شیره انگور صنعتی با بهترین کیفیت در ایران از بازار پررونقی برخوردار می باشد که تولید کنندگان با در نظر گرفتن نیاز بازار تقاضا آن را در بالاترین سطح کیفیت و تناسب قیمت در اختیار مشتریان خود در داخل و خارج از کشور قرار می دهند. آنها تمام تلاش و همت خود را در جهت تولید بهتر و کسب اعتماد و رضایت مشتریان خود به کار بسته اند تا با حفظ منافع، آنها را به خرید بیشتر راغب نمایند که یقیناً منافع مالی و اعتباری بسیاری را به دنبال دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما