تولید کننده شیره انجیر سفید با قیمت مناسب

تولید کننده شیره انجیر سفید با قیمت مناسب یکی از میوه های که هزاران خاصیت دارد و همزمان هم می شود از میوه و شهد و مربای آن استفاده کرد انجیر است. انجیر خاصیت های بی شماری دارد به همین دلیل خداوند در قرآن به این میوه خوشمزه قسم خورده است که به زبان عربی به آن تین گفته می شود.

در زبان محلی به شیره، دوشاب گفته می شود. البته در گویش های مختلف متفاوت و فرق دارد. شیره انجیر سفید همانطور که از نامش پیدا است از انجیر سفید بدست می آید. شیره خود به تنهایی دارای ویتامین و خواص خیلی زیادی است و این ترکیب یک معجون شگفت انگیز و فوق العاده برای سلامتی تمام افراد در وعده های صبحانه و عصرانه لازم و ضروری می باشد. پس اگر دنبال یک صبحانه مفصل و مقوی هستید حتما از شیره انجیره استفاده کنید.

تولید کننده شیره انجیر سفید با قیمت مناسب

بهترین تولید کنندگان شیره انجیر استهبان

بهترین تولید کنندگان شیره انجیر استهبان استهبان یکی از شهرهای شرق استان فارس و مرکز شهرستان استهبان است. استهبان به شهر انجیر معروف است و با بیش از ۲۴ هزار هکتار سطح زیر کشت، بزرگترین انجیرستان دیم جهان را دارد.

شیره انجیر استهبان یکی از معروف ترین تولیدات و سوغات های با کیفیت و خوشمزه و در عین حال مغذی و مقوی استهبان است.

تولید کنندگان زیادی در این شهر شیره با کیفیت و مرغوب را تولید و به بازارهای دیگر شهرها عرضه می کنند.

میزان سرمایه لازم برای تولید شیره درخت انجیر

میزان سرمایه لازم برای تولید شیره درخت انجیر میزان سرمایه لازم برای تولید شیره درخت انجیر: شیره درخت انجیر، با شیره میوه انجیر فرق زیادی دارد. مثلا شیره درخت انجیر سفید رنگ و چسبناک است و همانطور که از اسمش پیدا است این شیره را از ساقه و برگ درخت انجیر می گیرند. همچنین شیره درخت انجیر خواص درمانی خیلی زیادی دارد ولی به هیچ عنوان قابل خوردن نیست .

ولی شیره انجیر را از خود میوه انجیر می گیرند. نیز طی فرآیندی تهیه و تولید می کنند و مصرف خوراکی دارد و رنگ آن برخلاف شیره درخت انجیر که سفید است. این شیره کاملا به رنگ قهوه ای تیره مایل به سیاه است. دقت کنید تا شیره انجیر را با شربت انجیر اشتباه نگیرید.

اگر بخواهیم از شیره درخت انجیر سود کسب کنیم و درآمدی داشته باشیم حتما باید در این زمینه تجربه کافی داشته باشیم. زیرا وسایل و امکاناتی برای برداشت شیره انجیر نیاز داریم تا این شیره را جمع آوری کنیم ولی به هر حال اگر در این زمینه با تجربه نباشیم کار بسیار مشکلی و خیلی هم زمانبر است .

آسان ترین روش تولید شیره میوه انجیر

آسان ترین روش تولید شیره میوه انجیر آسان ترین روش تولید شیره میوه انجیر اگر می خواهید یک شیره انجیر خوشمزه با راحت ترین روش تهیه کنید تا انتها این مطلب را بخوانید:

اولین کاری که باید قبل از هر چیز در نظر داشته باشید این است که باید انجیرهای کاملا رسیده را جمع آوری کنید. بعد باید انجیرها را شسته و انها را یا له کنید و یا به قطعات کوچکتری تکه تکه کنید. بعد از این مرحله باید به مقدار لازم آب داخل قابلمه بریزید و آن را روی شعله قرار دهید تا به جوش آید بعد از این مرحله انجیرهای ریز شده را داخل آب جوش بریزید و حدود ۱۸۰ دقیقه روی شعله ملایم خوب بپزید تا رنگ انجیرها شیشه ای و شفاف شود.
نیز بعد مخلوط آب و انجیر را از صافی و یا پارچه ای نازک رد کنید به طوری که گوشت و دانه های ریز انجیر کاملا گرفته و جدا شوند.

دوباره آب انجیر را روی حرارت ملایم میزاریم و در هنگام قل خوردن کف آن را می گیریم. فقط خیلی مراقب باشید که شهد و یا شیره نسوزد که مزه سوخته بگیرد و کمی تلخ می شود. به غلظت مناسب که رسید آن را در جای خنک میزاریم تا خنک شود و بعد آن را داخل شیشه در بسته قرار می دهیم و در موقع نیاز شربت خوشمزه درست کنیم .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما