خواص رئولوژیکی ملاس انگور

خواص رئولوژیکی و حسی مخلوط پکمز ( ملاس انگور) / تاهین (خمیر کنجد) با استفاده از غلظت‌های پکمز 2، 4 درصد و 6.0 درصد در دمای 30، 40، 50، 60، 65 و 75 درجه سانتی‌گراد مورد مطالعه قرار گرفت. مدل تجربی قانون توان، داده‌های ویسکوزیته-سرعت چرخشی ظاهری را برازش می‌دهد. همه مخلوط ها رفتار شبه پلاستیکی از خود نشان دادند. محتوای پکمز و دما بر رفتار جریان و مقادیر شاخص قوام تأثیر گذاشت.

خواص شیره انگور - طرز تهیه

شیره انگور زرد اصل

افزودن پکمز پایداری امولسیون مخلوط ها را بهبود بخشید. تفاوت آماری معنی‌دار  بین ارزش‌های چربی ، پوشش دهی، طعم و پذیرش کلی آنالیز حسی. نمره پذیرش کلی بالاتر به ترکیب حاوی 6 درصد پکمز داده شد. حساسیت دمایی شاخص سازگاری با استفاده از یک معادله از نوع آرنیوس ارزیابی شد. مقادیر Ea از 30 329 تا 8395 J mol-1 متغیر بود زیرا محتوای pekmez به ترتیب از 0٪ تا 6٪ متغیر بود. انرژی فعال‌سازی، Ea، به خوبی همبستگی با مقدار پخش‌پذیری از تحلیل حسی دارد. ثابت آرنیوس، k0، با این حال، با پوشش دهان در ارتباط است.

با استفاده از تکنولوژی پیشرفته (تراکم سرد)، ما یک شیرین کننده 100٪ طبیعی ایجاد می کنیم که ویتامین ها، آهن و تمام رایحه های متمایز انگور تازه را حفظ می کند. بنابراین در هنگام همراهی با ظروف مودم، انرژی فوری را افزایش می دهد. یا زمانی که برای ایجاد سس هایی با طعم برتر استفاده می شود.

دیگر خواص ملاس انگور

خواص برشی پایدار و دینامیکی ملاس انگور و شیره انگور زرد دارای سطوح مختلف نشاسته (5%، 7.5% و 10%) در 60 درجه سانتی گراد، 70 درجه سانتی گراد و 80 درجه سانتی گراد تعیین شده است. ضریب قوام و ویسکوزیته ظاهری با غلظت نشاسته افزایش و با دما کاهش یافت. رفتار مشابهی نیز در مدول ذخیره سازی، مدول اتلاف، مدول پیچیده و ویسکوزیته پیچیده مشاهده شد. محتوای 5-هیدروکسی متیل فورفورال مخلوط محصول میانی با افزایش غلظت نشاسته کاهش یافت. مقادیر سختی، صمغی و جویدنی با غلظت و درجه حرارت نشاسته افزایش یافت. محتوای HMF محصول نهایی با افزایش دمای خشک شدن افزایش و با افزایش غلظت نشاسته کاهش یافت.

خواص شیره انگور یا دوشاب برای سلامتی چیست؟ - مجله اسنپ مارکت

کیک شیره خرما

ملاس انگور (پتیمزی)

این شیره انگور اصل یک شیرین کننده 100% طبیعی و بدون هیچ گونه افزودنی دیگری است که از تراکم دمنوش به دست می آید. از آن در دستور العمل ها به عنوان جایگزین شکر، در صبحانه خود با ماست و غلات، در مارینادها و سس ها و حتی در سالاد سبزیجات و میوه استفاده کنید. برای اولین بار در یونان، بهترین غذای فوق العاده که به طور طبیعی رژیم غذایی کل خانواده را شیرین می کند! ملاس سفید “شهد کرت”: خالص، پر از طعم، طعم دهنده قهوه صبح، نوشیدنی ها، ماست، سالادها، شیرینی ها، کیک ها، کلوچه ها و میله های غلات سالم، آب میوه ها و کوکتل های الکلی شماست!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما