شربت انگور ملاس

آیا تا به حال از ملاس انار استفاده کرده اید؟ یا ملاس انگور یا خرنوب؟ یا توت؟ در آمریکای شمالی، وقتی «ملاس» را می شنویم، بیشتر ما به بلک استرپ فکر می کنیم. اما ملاس بسیار فراتر از آن در ترکیه است، جایی که در مجموع به عنوان پکمز شناخته می شود.

 

The 5 Best Bead Molasses Substitutes | Miss Buttercup

پکمز 
ملاس میوه ای به سبک ترکی، شربت های غلیظ و با طعم شدیدی است که از جوشاندن میوه های خرد شده تهیه می شود. به نوعی آب میوه ترش، دودی و غلیظ فکر کنید. ملاس انگور بسیار محبوب ترین است، اما پکمز تهیه شده از سیب، زردآلو، خرنوب، خرما، انجیر، توت و انار نیز رایج است. پکمز خانگی اغلب با هر میوه ای که به وفور وجود دارد درست می شود تا آن را برای مدت بسیار طولانی حفظ کند. تقریباً هر میوه ای که در ترکیه رشد می کند، در مقطعی به پکمز تبدیل شده است! پکمز می تواند شیرین یا ترش، مایع یا جامد باشد. پکمز مایع شیرین رایج ترین نوع است و این همان چیزی است که بقیه این پست روی آن تمرکز خواهد کرد.

ملاس انگور و شیره انگور قدیمی ترین شیرین کننده ترکیه است که قبل از معرفی شکر نیشکر و عسل به خاورمیانه و مناطق مدیترانه استفاده شده است. آب و هوا و خاک این کشور برای کشت انگور ایده آل است و حدود یک پنجم انگور تولید شده در ترکیه برای تهیه ملاس استفاده می شود. امروزه بیشتر در کارخانه‌ها تولید می‌شود و با مواد نگهدارنده بسته‌بندی می‌شود، اما روستاییان شهر کوچکی در مرکز ترکیه مصمم هستند که به روش سنتی ساخت این غذای اصلی آناتولی و مربای زردآلو با شیره انگور پایبند باشند.

خواص شیره انگور - فواید درمانیو دارویی شیره انگور در طب سنتی

خاصیت عرق یونجه با شیره انگور

تهیه پکمز

تهیه پکمز یک سنت دیرینه آشپزی روستایی ترکیه است. اولین ذکر این کلمه در زبان ترکی به قرن یازدهم برمی گردد. با این حال، ملاس انگور به طور خاص در اوایل یونان باستان مورد استفاده قرار می گرفت، جایی که به عنوان hépsēma شناخته می شد. بعدها، رومیان باستان نسخه خود از این محصول را defrutum نامیدند. (نگاه کنید به: دستور العملی از پمپئی باستان که از ملاس انگور استفاده می کند!) من نتوانستم اظهارات قطعی در این مورد بیابم، اما ممکن است رومی ها عادت مصرف defrutum را به ترکیه، که در مقطعی بخشی از امپراتوری روم بود، معرفی کرده باشند.

ملاس انگور که فقط از آب غلیظ انگور به دست می‌آید، طعم غنی و منبع عالی کلسیم، آهن، پتاسیم و منیزیم است. برای لذت بردن از یک نسخه سالم‌تر از کره بادام‌زمینی و ژله، مقدار زیادی از آن را در یک کاسه تاهین خامه‌ای (خمیر کنجد) بریزید و تکه‌های نان خرد شده را در مخلوط فرو کنید. ملاس انگور با ماست و پنکیک یا وافل با میوه خوشمزه است، همچنین جوانه گندم با شیره انگور برای چاقی صورت بسیار مفید است.
هنگامی که شروع به آزمایش این شربت غنی لوکس کردید، ممکن است بخواهید از آن در سس های سالاد، مارینادهای گوشت و مرغ و دستور العمل های پخته شده مورد علاقه خود استفاده کنید. همچنین در تهیه کلوچه یونانی موستوکولورا استفاده می شود. مواد تشکیل دهنده: ملاس انگور 100% طبیعی

طرز تهیه شیره انگور به روش سنتی و با طعمی بی نظیر

شیره خرما یا شیره انگور

حتی در عصر حاضر، این شربت های میوه غلیظ منحصر به غذاهای ترکی نیستند. محصولات مشابه پکمز در بسیاری از کشورها از جمله یونان ، ایتالیا، ایران و کشورهای عربی یافت می شودو نکته حائز اهمیت خواص شیره انگور برای پیسی می باشد. در بالکان، جایی که عثمانی ها برای قرن ها سلطنت کردند، پکمز به “جم” ترجمه می شود و به روشی مشابه مصرف می شود. با این حال، ترکیه برخی از گسترده ترین استفاده ها را مشاهده می کند، به طوری که 18 درصد از برداشت های انگور محلی آن صرفاً برای تولید پکمز صرف می شود. ملاس انگور شهد کرت یک محصول کاملا طبیعی است که تمام عطرها و طعم اصیل انگور قرمز را حفظ می کند. از آن به عنوان یک شیرین کننده طبیعی در سس ها، شیرینی ها و شیرینی ها لذت ببرید یا از طعم متمایز آن برای ایجاد دستور العمل های چشمگیر استفاده کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما