شیره خرما طبیعی و طرز تهیه آن به ساده ترین روش

امروز بر اساس مطالعات صورت گرفته ثابت شده است که شیره خرما طبیعی و اصل که به صورت طبیعی تولید شده و جایگاه صادراتی نیز دارد، از خواص بی شماری برخوردار می باشد و به همین دلیل است که موقعیت ویژه‌ای در وعده های غذایی و به خصوص برای صرف صبحانه پیدا کرده است است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

می دانیم که انواع شیره ها به صورت سنتی و صنعتی در داخل کشور تهیه می شوند که شیره خرما به صورت طبیعی از جمله محصولاتی است که به روش سنتی و به طور مستقیم توسط باغداران در مدت زمان کوتاهی پس از استحصال آن صورت می‌گیرد و نحوه تهیه آن به این صورت است که خرما در داخل دیگهای بزرگ سرباز ریخته و درست به اندازه وزن آن آب اضافه می کنند. برای تهیه ی شیره خرما طبیعی می توانید به سایت آراد برندینگ مراجعه نمایید و شیره خرما طبیعی را با کیفیتی عالی و قیمتی ارزان تر از سایر مراکز خرید دیگر از ما خریداری نمایید.

برای  تهیه ی خرما به روش خانگی در ابتدا خرماها را داخل یک قابلمه بزرگ بریزید و به مقدار لازم روی خرما آب بریزید و درب قابلمه رو بگذارید سپس قابلمه را روی شعله با حرارت کم بگذارید و حدود یک ساعت زمان بدید تا خرما خوب بپزد.

زمان پخت خرما به مقدار و نوع خرما بستگی داره و حدود یک ساعت زمان میبرد و به هر مقدار که خرما را در داخل قابلمه ریختید، مقدار آب باید به اندازه‌ای باشه که روی خرماها رو به طور کامل بپوشاند و حدود 3 سانتی‌متر آب روی خرما قرار گیرد.

بعد از پختن خرما با آب، حرارت شعله رو خاموش می‌کنیم و درب قابلمه رو برمی‌داریم و زمان می دهیم تا خرما داخل قابلمه در دمای اتاق بماند. سپس خرما رو داخل کیسه پارچه‌ای نخی میریزیم و صاف می‌کنیم.

برای صاف کردن خرما با دست آرام آرام فشار دهید تا شیره جدا گردد و از صافی رد گردد.دقت کنید که گوشت و پوست خرما از صافی رد نگردد.

در این مرحله شیره صاف شده را داخل قابلمه می ریزیم و روی شعله با حرارت متوسط می گذارد و زمان می دهیم تا به جوش بیاید سپس شیره خرما را به طور مرتب هم میزنیم و حتما کف تشکیل شده روی شیره رو با قاشق جدا می‌کنیم و دور می ریزیم.

وقتی که خرما به غلظت مناسب رسید، قابلمه را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید شیره خرما داخل قابلمه بماند تا به طور کامل خنک گردد سپس شیره را داخل ظرف‌های شیشه‌ای در دار خشک و تمیز بریزید و داخل یخچال نگهداری کنید.

شیره خرما طبیعی

یکی از پرطرفدارترین نوع خوراکی ها در کشور شیره خرما طبیعی می باشد و به دلیل برداشت بسیار زیاد آن در مناطق وسیعی از ایران