شیره خرما طبیعی و طرز تهیه آن به ساده ترین روش

امروز بر اساس مطالعات صورت گرفته ثابت شده است که شیره خرما طبیعی و اصل که به صورت طبیعی تولید شده و جایگاه صادراتی نیز دارد، از خواص بی شماری برخوردار می باشد و به همین دلیل است که موقعیت ویژه‌ای در وعده های غذایی و به خصوص برای صرف صبحانه پیدا کرده است است.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

می دانیم که انواع شیره ها به صورت سنتی و صنعتی در داخل کشور تهیه می شوند که شیره خرما به صورت طبیعی از جمله محصولاتی است که به روش سنتی و به طور مستقیم توسط باغداران در مدت زمان کوتاهی پس از استحصال آن صورت می‌گیرد و نحوه تهیه آن به این صورت است که خرما در داخل دیگهای بزرگ سرباز ریخته و درست به اندازه وزن آن آب اضافه می کنند. برای تهیه ی شیره خرما طبیعی می توانید به سایت آراد برندینگ مراجعه نمایید و شیره خرما طبیعی را با کیفیتی عالی و قیمتی ارزان تر از سایر مراکز خرید دیگر از ما خریداری نمایید.

برای  تهیه ی خرما به روش خانگی در ابتدا خرماها را داخل یک قابلمه بزرگ بریزید و به مقدار لازم روی خرما آب بریزید و درب قابلمه رو بگذارید سپس قابلمه را روی شعله با حرارت کم بگذارید و حدود یک ساعت زمان بدید تا خرما خوب بپزد.

زمان پخت خرما به مقدار و نوع خرما بستگی داره و حدود یک ساعت زمان میبرد و به هر مقدار که خرما را در داخل قابلمه ریختید، مقدار آب باید به اندازه‌ای باشه که روی خرماها رو به طور کامل بپوشاند و حدود 3 سانتی‌متر آب روی خرما قرار گیرد.

بعد از پختن خرما با آب، حرارت شعله رو خاموش می‌کنیم و درب قابلمه رو برمی‌داریم و زمان می دهیم تا خرما داخل قابلمه در دمای اتاق بماند. سپس خرما رو داخل کیسه پارچه‌ای نخی میریزیم و صاف می‌کنیم.

برای صاف کردن خرما با دست آرام آرام فشار دهید تا شیره جدا گردد و از صافی رد گردد.دقت کنید که گوشت و پوست خرما از صافی رد نگردد.

در این مرحله شیره صاف شده را داخل قابلمه می ریزیم و روی شعله با حرارت متوسط می گذارد و زمان می دهیم تا به جوش بیاید سپس شیره خرما را به طور مرتب هم میزنیم و حتما کف تشکیل شده روی شیره رو با قاشق جدا می‌کنیم و دور می ریزیم.

وقتی که خرما به غلظت مناسب رسید، قابلمه را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید شیره خرما داخل قابلمه بماند تا به طور کامل خنک گردد سپس شیره را داخل ظرف‌های شیشه‌ای در دار خشک و تمیز بریزید و داخل یخچال نگهداری کنید.

شیره خرما طبیعی

یکی از پرطرفدارترین نوع خوراکی ها در کشور شیره خرما طبیعی می باشد و به دلیل برداشت بسیار زیاد آن در مناطق وسیعی از ایران انواع مرغوب و با کیفیت آن توسط تولیدکنندگان به بازار عرضه می شود که برای تمامی افراد و با طبع متفاوت می ‌تواند مفید واقع شود.

شیره خرما طبیعی

متاسفانه در سالهای اخیر برخی از تولید کنندگان برای سودجویی، این شیره ها را از دور ریز تولید خرمای  باغداران تهیه می کردند که به دلیل عدم کیفیت عواقب خطرناکی به دنبال داشت.

تهیه شیره خرما طبیعی

اینکه شیره خرما چگونه درست می شود یک  سوال پر تکرار می باشد اما باید گفت که در تهیه شیره خرما طبیعی بهتر است از خرما های باکیفیت و مرغوب استفاده شود تا یک شیره ی خوش طعم و خوش رنگ عاید شما شود.

تهیه شیره خرما طبیعی

شیره ی خرما سرشار از آهن می باشد و آهن موجود در آن برای افرادی که دچار کم خونی شدید و یا حتی کمبود آهن هستند بسیار توصیه می شود که شیره ی خرما را همیشه در سبد غذایی خود داشته باشند تا بعد از مدتی استفاده بیماری آن ها بهبود یابد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما