صادرات کلی شیره هسته خرما درجه یک به کشورهای مطرح جهانی

صادرات کلی شیره هسته خرما درجه یک به کشور های مطرح جهانی، مزیت ها و معایبی دارد، یکی از مزیت های مهم این کار، گسترده بودن بازار های هدف این کشور ها و پتانسیل بالای موجود در آن ها به منظور صادرات شیره هسته خرما می باشد. در ادامه به بررسی علل کاهش صادرات شیره خرما اصلی و جایگاه ایران می پردازیم.

صادرات کلی شیره هسته خرما درجه یک به کشورهای مطرح جهانی

علل کاهش صادرات شیره خرما اصلی

علل کاهش صادرات شیره خرما اصلی کاهش صادرات شیره خرما اصلی به دلایلی می باشد؛ بررسی میزان صادرات شیره خرما حاکی از کاهش میزان آن در سال های گذشته می باشد. این موضوع به دلایل مختلفی ایجاد شده است که در این بخش قصد داریم تا به بررسی جزئی تر آن ها بپردازیم.

یکی از دلایل کاهش صادرات شیره خرما به کاهش تولید آن در کشور مربوط می شود. خشکسالی و مشکلات آب و هوایی در سال های گذشته، باعث کاهش در تولید خرما و به دنبال آن فرآورده هایی مانند شیره هسته خرما شده است. از این رو در حال حاضر بخش زیادی از تولیدات به مصرف داخلی رسیده و حجم کمی برای صادرات این محصول باقی خواهد ماند.

از دلایل دیگری که برای کاهش صادارت شیره هسته خرما می توان ذکر کرد، تحریم ها و مشکلاتی است که در انتقال پول ایجاد شده است. در حال حاضر برگشت پول حاصل از صادرات محصول به صادر کننده دشوار شده است و در برخی موارد، صادر کننده پس از چندین ماه هم نمی تواند به وجوه خود دسترسی داشته باشد. این عوامل باعث شده است تا تمایل صادر کنندگان به صادرات شیره هسته خرما کاهش پیدا کند.

جایگاه ایران در صادرات شیره خرما خانگی

جایگاه ایران در صادرات شیره خرما خانگی تولید شیره خرما در ایران با توجه به میزان بالای تولید خرما در آن، بالا می باشد. شیره خرما یکی از فرآورده های تهیه شده از خرما با خواص و ارزش غذایی بالا می باشد که در کشور به وسیله مراکز مختلفی تولید می شود.

علی رغم قابل توجه بودن میزان تولید شیره خرما در کشور، اما میزان صادرات این محصول عدد مناسب و قابل توجهی نمی باشد. این موضوع بیشتر به دلیل مشکلاتی است که در بخش قبلی تا حدودی با آن ها آشنا شدید. از این رو ایران جایگاه چندان مناسبی در صادرات شیره خرما خانگی نداشته و این موضوع در سال های گذشته با کاهش میزان صادرات، بیشتر هم شده است.

البته کیفیت و قیمت محصول تولید شده قابل قبول بوده و از این رو می توان با توجه بیشتر به این بخش و حل مشکلات صادر کنندگان، آمار موجود را بهبود بخشیده و ایران را در جایگاه های برتر در زمینه صادرات این محصول قرار داد.

صادر کنندگان شیره خرما عمده در کشور

صادر کنندگان شیره خرما عمده در کشور صادر کنندگان شیره خرما عمده در کشور اقدام به عرضه این محصول در بازار های جهانی می کنند و با انتخاب نمونه های درجه یک در تلاش هستند تا بتوانند به درستی محصول ایرانی را معرفی کرده و از این طریق به میزان فروش مناسبی دست پیدا کنند.

انتخاب بازار های هدف توسط صادر کنندگان با آگاهی کامل از نیاز های موجود در بازار و ویژگی های محصول انجام می شود که این موضوع می تواند احتمال موفقیت در بازار های هدف را افزایش دهد. در حال حاضر مقصد شیره خرما خانگی و صادراتی کشور، بیشتر مربوط به کشور های همسایه می شود و در میان آن ها کمتر می توان کشور های اروپایی و مطرح را مشاهده کرد.

البته در صورت استفاده از یک برنامه ریزی مناسب و صحیح، می توان در آینده ای نزدیک به کشور های مختلفی از جمله قاره اروپا هم این محصول را صادر کرد که در این صورت، میزان سود آوری صادرات شیره خرما افزایش پیدا می کند.

لازم به ذکر است، موفقیت و دستیابی به میزان فروش بالا در بازار کشور های مطرح جهانی بیشتر می باشد. البته این موضوع می تواند معایبی هم داشته باشد و آن وجود برند های بیشتر و رقابت بالا در این بازار ها می باشد که می تواند کار را برای برند های نوپا و کم نام و نشان سخت کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما