طرز تهیه شیره توت سیاه برای شربت

معمولا خانواده های ایرانی عاشق درست کردن شربت های تازه خانگی می باشند. شربت خانگی که طعم بسیار دلپذیری دارد و به وفور در خانه ها یافت میشود، تهیه شربت با شیره توت سیاه است. شربت توت سیاه، علاوه بر یک نوشیدنی خوش طعم و گوارا می باشد، دارای مواد مغذی بسیاری بوده و تمامی مایحتاج بدن را تامین می کند. علاوه بر آن میزان کالری آن بالا است، و برای کودکان و افراد شاغل که انرژی زیادی از دست می دهند بهترین گزینه می باشد. طرز تهیه شیره توت سیاه برای شربت خانگی بسیار راحت بوده ، و شما به راحتی می توانید آن را در منزل درست کنید. اگر این امکان برای تان میسر نمی باشد، میتوانید این محصول را از سایت ها و فروشگاه های معتبر و شناخته شده، تهیه کنید.البته در این مقال سعی کرده ایم، طور کامل نحوه تهیه شیره توت سیاه برای شربت را توضیح دهیم.

طرز تهیه شیره توت سیاه

برای تهیه شیره توت سیاه جهت درست کردن شربت خانگی، شما احتیاج به یک کیلو گرم توت سیاه، یک کیلو گرم شکر، دو پیمانه آب دارید. اگر می خواهید شربت و شیره که تهیه میکنید درجه یک باشد بهتر است از میوه هایی که رسیده و کاملاً قرمز شده است استفاده کنید. کیفیت توپ های استفاده شده بر روی کیفیت شیر های که می خواهید آن را درست کنید تاثیر مستقیم دارد. در مرحله اول توت ها را درون لگن بزرگی بریزید، سپس بر روی آن آب گرفته تا توت ها زیر آب قرار بگیرند. کمی آنها را تکان دهید تا تمامی گل ها و ماسه های کوچک ته نشین شود. وجود کوچکترین گلای و خاک باعث میشود تا طعم نهایی شیره توت بی کیفیت و بد طعم باشد.
وقتی از تمیز بودن توت ها مطمئن شدید آنها را درون آبکش بزرگ بریزید، تا تمامی آب موجود در توت ها خشک شود. سپس درون یک قابلمه بزرگ مقدار شکری که آماده کردید لابلای توت ها مخلوط کنید، تا آب بیندازند. این مرحله پس از آماده سازی شیره توت حداقل ۶ الی ۲۴ ساعت زمان میبرد. زمان آب انداختن توت های سیاه لازم نیست، آنها را هم بزنید. بعد از اینکه مطمئن شدید توت ها به اندازه کافی آب انداختند، قابلمه را بر روی حرارت کم بگذارید. زمانی که یک الی دو ساعت جوشید، حرارت زیر گاز را خاموش کنید، تا کمی سرد شود. ۱۵ دقیقه برای این کار کافی است. محلول آماده شده را از صافی رد کنید تا فقط شیره آن باقی بماند.
در مرحله بعدی شیره آماده شده را بر روی حرارت بگذارید و منتظر بمانید تا جوشیده و کاملاً غلیظ بشود. وقتی که به غلظت مناسب رسید از روی حرارت برداشته و منتظر بمانید تا خنک شود. بعد از خنک شدن شیره توت سیاه آن را در ظرف های شیشه ای درب دار ریخته، و در یخچال نگهداری کنید. اگر امکان نگهداری این شیره در یخچال را ندارید، کیفیت این شیره توت سیاه که با این روش درست کرده اید؛ به اندازه بالا می باشد که به راحتی می توانید آن را در جای خنک و به دور از رطوبت، مدت زمان طولانی نگه دارید.
نکات مهم به هنگام تولید شیره توت سیاه که باید به آن دقت کافی داشته باشید عبارتند از:
_ در مرحله دوم که توت های آب انداخته را به روی گاز می گذارید، تا به جوش بیاید؛ مدام بر روی آن کف های تولید می شود! سعی کنید حتما این کف ها را به طور کامل از روی محلول جمع کنید. چون باقی ماندن این کف ها در شیره توت باعث می‌شود تا ظاهر بدی داشته باشد.
_ شما می توانید بعد از به اتمام رسیدن و آماده شدن شیره توت قبل از اینکه حرارت را خاموش کنید، یک قاشق گلاب و یا یک قاشق آبلیموی تازه به آن اضافه کنید تا مانع شکرک زدن آن بشود.

طرز تهیه شیره توت سیاه
_ برای ریختن شیره توت ها در ظروف شیشه‌ای بهتر است، منتظر باشید که شیره توت به دمای محیط برسد. سپس آن را در ظروف شیشه ای بریزید، احتمال دارد ظروف شما بر اثر گرمای زیاد شیره ترک بخورد.
_ زمانی که محلول را از صافی رد کردید توت های باقی مانده در آبکش را در ظرفی میکس کرده و زیر آفتاب قرار دهید. لواشک بسیار خوشمزه‌ ی توت سیاه را به دست خواهید آورد.

شیره توت سیاه برای شربت

یکی از شربت های تابستانی و بهاری که مورد توجه بانوان خانه دار و همچنین صاحبان کافی شاپ قرار گرفته است، و معمولاً در پذیرایی های عمومی و دورهمی ها از آن بسیار استفاده می شود شربت توت سیاه است. معمولاً با شروع فصل تابستان و آغاز گرمای زیاد استفاده از انواع شربت های خانگی افزایش پیدا می‌کند. یکی از این سرد نوش های گوارا شربت شیره توت سیاه می باشد. طرز تهیه کامل شربت شیره توت سیاه در بالا توضیح داده شد.
به هنگام گرمای تابستان و پذیرایی از مهمان ها استفاده از شربت توت سیاه خالی از لطف نمی باشد، برای خوش طعم شدن آن می توانید میزانی گلاب یا عرق بادرنجبویه به آن اضافه کنید. البته به غیر از خوش طعم بودن شربت توت سیاه به خاطر مواد معدنی نیز مغذی ها و پروتئین های موجود در آن باعث می شود، تا میزان انرژی و کالری لازم بدن تامین بشود.

شیره توت سیاه برای شربت
مهمترین ویژگی شربت توت سیاه این است که به عنوان ملین طبیعی میتوان از آن استفاده کرد. به علت فیبر های موجود در این شربت، باعث می شود تا مشکلات دستگاه گوارشی مخصوصاً بیماری یبوست را به راحتی درمان شود. اگر شما جزو افرادی هستید که معمولاً تمایل به استفاده نوشیدنی های گازدار مانند نوشابه هستید، بهترین جایگزین برای این نوشیدنی های مضر و چاق کننده استفاده از شربت توت سیاه است.
شیره توت سیاه در واقع تمامی املاح و مواد معدنی توت را بلکه چند به برابر آن را دارا می باشد. به همین خاطر به کودکان و افراد شاغل ای که کارهای سختی را انجام می دهند توصیه می شود که از این شربت استفاده کنند تا میزان کالری لازم را بدست بیاورند. از دیگر ویژگی های شیره توت سیاه خاصیت حجیم‌سازی عضله می باشد. بنابراین بسیاری از ورزشکاران بعد از ورزش های سخت از این از این شربت استفاده می‌کنند تا عضله های حجیم به دست بیاورند. البته نباید دیگر ویژگی های آن را فراموش کنیم که شیره توت سیاه آنتی اکسیدان می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما