مزایای ملاس انگور

از آنجایی که شکر تصفیه شده برای سلامتی مضر است، شیرین کننده های جایگزین زیادی وجود دارد. یکی از آنها ملاس انگور است، شربتی تیره و شیرین از گل انگور. می توان آن را در سوپرمارکت خرید یا از ابتدا در خانه تهیه کرد. مزایای ملاس انگور نیز بسیار زیاد است، زیرا برای سلامتی بسیار بهتر از شکر تصفیه شده است.

طرز تهیه شیره انگور با روش سنتی در منزل و نکات طلایی طعم ایده آل

مزایای ملاس انگور

پیشگیری و حتی رفع کم خونی یکی از فواید گنجاندن ملاس انگور در رژیم غذایی است، همچنین شیره انگور برای نوزاد بسیار مفید است و  استخوان ها و دندان ها را تقویت کند، درد مفاصل را کاهش دهد و با یبوست نیز مقابله کند. ملاس انگور همچنین ممکن است به بهبود PMS، بهبود خلق و خو و محافظت از پوست کمک کند. بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها بدون شکر یکسان نیستند. خوب است که شکر تصفیه شده تنها شیرین کننده روی کره زمین نیست، به این معنی که می توانید جوانه های چشایی خود را بدون آسیب رساندن به سلامتی خود خوشحال کنید.

یک قاشق چایخوری شکر تصفیه شده 20 کالری دارد. از طرفی یک قاشق چایخوری ملاس انگور ۱۹ کالری دارد. با وجود اینکه ملاس انگور تنها یک کالری کمتر از شکر تصفیه شده است، هنوز هم توسط بسیاری از افراد آگاه به سلامت و زیبایی ترجیح داده می شود. به این دلیل است که وجود آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی آن را جبران می کند.

توضیحاتی درباره ملاس انگور
ملاس انگور و مربای زردآلو با شیره انگور یک غذای قدیمی و درمان خانگی برای مسائل مختلف سلامتی و زیبایی است. قبل از اینکه شکر تصفیه شده به وجود بیاید، قبلاً در خاورمیانه و کشورهای مدیترانه استفاده می شد. ملاس انگور در یونان با نام «پتیمزی» شناخته می شود. در ترکیه به آن پکمز می گویند.

دقیقاً مانند آنچه از نام آن می گوید، ملاس انگور از شیره انگور تهیه می شود. شیره انگور آب انگور له شده است. در روش سنتی، انگور تبدیل به شربت شیرین و چسبنده در پاییز برداشت می شود به همین دلیل است که در زمستان بسیار محبوب است، اگرچه در تمام طول سال یک شیرین کننده محبوب است. در اکثر سوپرمارکت ها می توانید یک شیشه ملاس انگور را تهیه کنید. با این حال، می توانید آن را در آشپزخانه با دو دست خود نیز درست کنید.

شرکت فروش شیره انگور قرمز اصل - زندگی شیرین

صادرات انگور

چیزی که در مورد ملاس انگور بسیار خوب است این است که می توانید از آن در جایی استفاده کنید که می توان از شکر تصفیه شده استفاده کرد. با این حال، بیشتر اوقات، صبح‌ها برای صبحانه مخلوط با تاهین، خمیری که از دانه‌های کنجد تهیه می‌شود و غذای اصلی غذاهای مدیترانه‌ای است، سرو می‌شود. سپس مخلوط را می توان روی پنکیک، بلغور جو دوسر و ماست آغشته کرد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما