کارخانه تولید شیره خرما مرغوب در شهرضا

شهرستان شهرضا، واقع شده در 80 کیلومتری استان اصفهان، یکی از مراکز اصلی تولید شیره خرما در ایران است. این محصول استثنایی در این منطقه با قیمت مناسب تولید و خرید و فروش می شود. کارخانه شیره خرما شهرضا، این فرآورده غذایی را با بهترین کیفیت تولید کرده و عرضه بازار و مراکز خرید می کند. استفاده از مواد اولیه مرغوب در تهیه این محصول غذایی، باعث افزایش درجه کیفی آن شده، در نتیجه انواع مختلف شیره نه تنها در این منطقه، بلکه در سایر نقاط مختلف ایران، با استقبال بی نظیری از سوی مردم روبرو بوده است.

کارخانه تولید شیره خرما مرغوب در شهرضا

چگونه در تولید شیره خرما ممتاز باشیم

چگونه در تولید شیره خرما ممتاز باشیم

کارگاه های تخصصی تولید شیره خرما و انواع شیره جات مانند: شیره توت، چهار شیره، شیره انجیر و شیره کشمش این محصولات را در احجام بسیار بالا و با درجه کیفی بی نظیری تولید کرده و به صورت عمده به اشکال مختلف فله ای و بسته بندی روانه بازار می کنند. به منظور ممتاز و برتر بودن در زمینه تولید انواع محصولات و فرآورده های غذایی، خط تولید باید فاکتورهایی را مد نظر قرار دهد تا بتواند محصولی مرغوب در اختیار شهروندان و مصرف کنندگان قرار دهد، که یکی از آن فاکتورها، استفاده از مواد اولیه با کیفیتی بالا می باشد.

انواع شیره جات تولیدی در کارگاه ها، برحسب میزان درجه کیفی، دسته بندی شده و بر همین اساس نیز نرخ گذاری می شوند، که این محصولات را می توان به گرید یک، دو و سه تقسیم بندی کرد. موفق و پیشرو بودن در این زمینه، تنها محدود به مرغوب بودن مواد اولیه نمی شود، بلکه به کار گیری نیروهای انسانی مقاوم و پرتلاش در خط تولید، از دیگر عواملی است که باعث پیشبرد امور می شود. دستگاه های مدرن و امکانات و تجهیزات پیشرفته از دیگر عواملی است که در این زمینه موثر می باشد.

نوع و شیوه بسته بندی، خود در زمینه بالا رفتن میزان فروش این محصول نه تنها در بازار داخلی، بلکه در بازارهای بین المللی بسیار مثمر ثمر می باشد. در مجموع می توان گفت که: مرغوب بودن مواد اولیه، استفاده از ماشین آلات با تجهیزات مدرن و پیشرفته، به کار گیری پرسنل های با پشتکار همگی به ممتاز بودن در زمینه تولید انواع شیره جات مفید می باشند، باشد که در آینده ای نه چندان دور شاهد پیشرفت موفقیت های پی در پی کارخانجات در این امر مهم در کشورمان باشیم.

صفر تا صد مراحل تولید شیره خرما در کارخانجات

صفر تا صد مراحل تولید شیره خرما در کارخانجات

امروزه، به کار بردن شیره خرما در مصارف غذایی به دلیل داشتن ارزش غذایی بالا، بسیار به چشم می خورد. در سال های اخیر، صنعت تولید این محصول غذایی موفقیت های چشمگیری داشته است که این امر مدیون پیشرفت علم و تکنولوژی و استفاده از ماشین آلات خاص و به کار گیری از تجارب مهندسین و متخصصین خبره و ماهر در این امور می باشد. خط تولید شیره خرما، با استفاده از این امکانات توانسته محصولاتی بسیار مرغوب روانه بازار کند. تولید این محصول در کارخانجات طی مراحل زیر انجام می گیرد:

1. در مرحله ابتدایی خرماها را به خوبی شسته و خشک می کنند تا آب آنها به خوبی گرفته شود.

2. در مرحله دوم، خرمای شسته شده در حجم بسیار بالا، وارد دستگاه عصاره گیری می شود. به این دستگاه 1.5 الی دو برابر مقدار خرما، آب داغ اضافه کرده و به مدت یک و نیم الی دو ساعت، با دور تند مواد با هم به خوبی مخلوط می شوند. خورد و مخلوط شدن مواد تا زمانیکه به درجه غلظت 22 الی 27 برسند، ادامه پیدا می کند.

3. آنگاه، مواد مخلوط شده به دستگاه هسته گیز منتقل می شود تا هسته ها و ضایعات، از مخلوط اصلی جدا شوند.

4. در مرحله چهارم، مواد مخلوط شده، وارد دستگاه فیلتر پرس می شود تا مواد به خوبی تحت فشار قرار گرفته و عصاره خرما گرفته شود.

5. در این مرحله، شربت گرفته شده به منظور رسیدن به بریکس متعادل مابین 19 تا 75، به دستگاه تغلیظ کننده وارد می شود.

6. پس از غلیظ شدن شربت، ماده به دست آمده وارد دستگاه پاستوزیره می شود. در این مرحله، غلظت شربت را برای بالا بردن میزان دوام و ماندگاری، به غلظت 40 تا 50 می رسانند.

7. در مرحله پایانی، شیره به دست آمده را در ظروف مخصوص و استاندارد برای ارسال به بازار داخلی و خارجی بسته بندی می کنند.

میزان سرمایه لازم برای تولید شیره خرما

میزان سرمایه لازم برای تولید شیره خرما

امروزه، فروش انواع گوناگون شیره در اقصی نقاط مختلف کشور امری متداول شده است، این امر به دلیل بالا بودن ارزش غذایی این فرآورده های خوراکی می باشد. استان اصفهان، یکی از مراکز اصی تولید این محصول است و کارگاه شیره پزی در اصفهان، این محصول غذایی را با بالاترین درجه کیفی تولید می کند که با قیمتی مناسب، به فروش می رسد. جهت تولید انواع شیره خرما، دولت نیاز به بودجه هنگفتی ندارد و تولید این محصول غذایی سرشار از خاصیت، سالانه با توجه به نیاز مردم همواره در کشور رو به افرایش است.

ناگفته نماند که جهت تولید شیره خرما، از ماشین آلات مدرن و پیشرفته ای استفاده شده و ظرفیت تولید سالانه این محصول در کشور تقریبا، معادل ‌37,5 هزار تن می باشد. از این رو، می توان به خوبی نتیجه گرفت که، در مقایسه با سرمایه به کار گرفته شده در زمینه تولید انواع شیره جات، سود به دست آمده از فروش آن در سراسر ایران، بسیار چشمگیر است و افراد زیادی در این حیطه مشغول فعالیت هستند که با فروش این محصولات، به خوبی امرار معاش می کنند.

کارگاه تولید انواع شیره خرما با کیفیت بی نظیر

کارگاه تولید انواع شیره خرما با کیفیت بی نظیر شیره جات تولید شده در کارگاه ها و کارخانجات مختلف، دارای کیفیت بی نظیر و بریکس مناسبی می باشند، به همین دلیل این محصولات ماندگاری طولانی مدتی داشته و به زودی خراب و فاسد نمی شوند. خرما و محصولات به دست آمده از آن، در این کارگاه ها به عنوان یک کالای ناب صادراتی به شمار می روند، به همین دلیل صادرات و فروش شیره خرما در بازارهای خارجی، کمک شایانی به اقتصاد کشور می کند. این مراکز، انواع شیره جات را به صورت عمده و به شکل فله ای یا بسته بندی در معرض فروش می گذارند.

باید اضافه نمود که، امروزه تهیه این فرآورده های خوراکی مقوی در سراسر کشور، تنها محدود به حضور در مراکز خرید نمی باشد، و مشتریان می توانند از طریق ورود به وب سایت های معتبر، محصول مورد نظر خود را با قیمتی باورنکردنی خریداری کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما