گوشت کبابی کوزانی با ملاس انگور

عناصر
1/4 فنجان روغن زیتون فوق بکر، ترجیحا یونانی
3-4 پوند چاک گوشت گاو استخوانی، خشک شده و نمک و فلفل در هر طرف
2 پیاز بزرگ، ریز خرد شده
نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن
2 هویج بزرگ، ریز خرد شده
2 ساقه کرفس، ریز خرد شده
2 برگ بو
12 دانه فلفل سیاه
2 عدد توت فلفل دلمه ای
1 تی پاپریکا شیرین
2 پیاز بزرگ، به صورت خلالی خرد شده
1/2 فنجان کشمش تیره یا آلو معادل آن
1/3 فنجان شربت انگور، ملاس انگور
جعفری برگ تخت تازه خرد شده برای تزئین

خواص شیره انگور در طب سنتی + فواید و مضرات دوشاب - ایمنا

خرید شیره انگور

دستورالعمل ها
فر را با دمای 300 فارنهایت گرم کنید. روغن را در یک قابلمه بزرگ و سنگین مانند فر هلندی گرم کنید. وقتی داغ شد، چاک گاو را اضافه کنید و دو طرف آن را سرخ کنید. وقتی قهوه ای شد، آن را در یک کاسه بزرگ بریزید. اگر روغن بیشتری نیاز است، کمی بیشتر اضافه کنید. پیاز، هویج و کرفس را با کمی نمک اضافه کنید. حدود 10 دقیقه تا زمانی که پیازها قهوه ای طلایی شوند بپزید. کل ادویه ها، برگ بو و پاپریکا را با کمی نمک به قابلمه اضافه کنید و آن ها را با میروپوکس مخلوط کنید. سپس چاک گوشت گاو را با هر آب میوه ای دوباره داخل قابلمه اضافه کنید. آب را اضافه کنید تا 3/4 از گوشت گاو بالا بیاید.

درب قابلمه را گذاشته و در فر از قبل گرم شده قرار دهید. اجازه دهید 3 ساعت آب پز شود. سپس ملاس انگور و شیره انگور زرد و کشمش و پیازها را بردارید و هم بزنید. فر را برگردانید و حرارت را تا 325 فارنهایت روشن کنید و یک ساعت دیگر بپزید. نمک اضافی را بچشید. برگ های بو را بردارید و به مهمانان خود در مورد ادویه های کامل هشدار دهید.
تکه های گوشت گاو نرم را همراه با سس پخته شده همراه با جعفری تازه سرو کنید. ما انتخاب کردیم که آن را با نان سرو کنیم، اما می توانید آن را روی پوره سیب زمینی، رشته فرنگی یا برنج نیز سرو کنید.

نکته ای در مورد ملاس انگور: کوچیلاس آن را شربت انگور می نامد، اما پس از تحقیقات مشخص شد که این همان ملاس انگور است. این همان ملاس معمولی نیست، بلکه آب انگوری است که به شکل شربتی جوشانده شده است. شما باید بتوانید آن را در هر فروشگاه مواد غذایی با بخش واردات مدیترانه ای پیدا کنید.

خواص شیره انگور برای بهبود سلامت بزرگسالان و کودکان | کوئیک فیت

شیره خرما

خواص رئولوژیکی ملاس انگور

ملاس انگور و شیره انگور لبنانی یکی از فرآورده های معروف انگور  است که بیشتر به روش های سنتی تولید می شود. در این تحقیق برخی از خواص فیزیکوشیمیایی ملاس انگور مانند SG، pH، قند کل، خاکستر و خواص رئولوژیکی با استفاده از ویسکومتر دوار تک سیلندر در سه دما (25، 45 و 65 درجه سانتی گراد) و سه غلظت 35، 50 و 76 مورد بررسی قرار گرفت. اندازه گیری شدند. محاسبات ریاضی بر اساس روش میچکا نشان داد که این روش غیرنیوتنی و دارای رفتار گشادکننده است. مدل آرنیوس برای وابستگی دمایی ضریب قوام و انرژی فعال‌سازی در محدوده 197/15 تا 070/34 کیلوژول بر مول محاسبه شد. در نهایت با استفاده از رابطه نمایی، وابستگی غلظت ضریب قوام ارزیابی شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما