9 فواید ملاس انگور

ملاس انگور برای سلامتی بسیار مفید است. در اینجا نه مورد از فواید ملاس انگور آورده شده است: 1. به کاهش سطح کلسترول کمک می کند. 2. گردش خون را بهبود می بخشد. 3. التهاب را کاهش می دهد. 4. به پیشگیری از سرطان کمک می کند. 5. به بهبود هضم کمک می کند. 6. به مبارزه با دیابت کمک می کند. 7. از بیماری های قلبی جلوگیری می کند. 8. به کاهش وزن کمک می کند. 9. به درمان سرماخوردگی و آنفولانزا کمک می کند.

چهار خاصیت شیره سیاه – دوشو

شیره انگور زرد اصل

استخوان ها و دندان های قوی تر
ملاس انگور سرشار از کلسیم و ویتامین D است. کلسیم برای استحکام استخوان ها و دندان ها ضروری است. ویتامین D برای سلامت استخوان ها و دندان ها لازم است. پوست و موی بهتر

تنظیم حرکات روده
ملاس انگور حاوی ماده طبیعی به نام پلی فنول است. این ترکیبات به محافظت در برابر رادیکال های آزاد کمک می کنند. رادیکال های آزاد مولکول های ناپایداری هستند که به سلول ها و بافت ها آسیب می رسانند. ملاس انگور و شیره انگور زرد به جلوگیری از آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. همچنین از سرطان محافظت می کند زیرا التهاب را کاهش می دهد. التهاب با بسیاری از بیماری ها مانند بیماری قلبی، دیابت، آرتریت، بیماری آلزایمر و حتی سرطان مرتبط است. ملاس انگور همچنین به تنظیم حرکات روده کمک می کند. این به این دلیل است که حرکت غذا در طول دستگاه گوارش را تحریک می کند. پریستالسیس روده ها را در حرکت نگه می دارد و از یبوست جلوگیری می کند.

کاهش فشار خون
فشار خون نیرویی است که از طریق فشار خون به دیواره رگ ها وارد می شود. فشار خون بر حسب میلی متر جیوه میلی متر جیوه اندازه گیری می شود. فشار خون بالا زمانی رخ می دهد که فشار در شریان ها بیشتر از 80/120 میلی متر جیوه باشد. فشار خون پایین زمانی است که فشار زیر 90/60 میلی متر جیوه باشد. فشار خون بالا برای سلامتی شما خوب نیست. می تواند منجر به سکته مغزی، حمله قلبی، نارسایی کلیه و سایر مشکلات جدی شود.

ملاس انگور

خواص شیره انگور زرد

فقط یک کلمه احتیاط
اگر فشار خون بالا در شما تشخیص داده شده است، باید با پزشک خود در مورد مصرف دارو مشورت کنید. پزشک شما ممکن است تغییراتی در سبک زندگی مانند کاهش وزن، ترک سیگار، خوردن یک رژیم غذایی سالم، ورزش منظم و محدود کردن مصرف الکل را توصیه کند.

کاهش خطر کم خونی ناشی از فقر آهن
کم خونی فقر آهن وضعیتی است که در آن بدن گلبول های قرمز خون یا هموگلوبین کافی تولید نمی کند و در نتیجه سطح اکسیژن در جریان خون کم می شود و خوردم مربا با شیره انگور این فقر را جبران می کند. کمبود آهن تقریباً 1 میلیارد نفر را در سراسر جهان تحت تأثیر قرار می دهد. تخمین زده می شود که 50 درصد از زنان در سنین باروری به کم خونی فقر آهن مبتلا هستند.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما